Sarandë: Policia arreston 40-vjeçarin në flagrancë, po vidhte një banesë

Sarandë

Policia ka arrestuar në flagrancë, shtetasin:

– Kastriot Hyseni, 40 vjeç, banues në Sarandë.

Policia ka bërë arrestimin e tij në lagjen

Turi Ndërkombëtar i Çiklizmit nesër ndalet në Sarandë

May 22, 2017
LajmeSarandaSport

Policia

Njoftim : Më datë 23.05.2017, në vijim të Turit Ndërkombëtar të Çiklizmit, organizuar nga Fedetata Shqiptare e Çiklizmit, ju bëjmë me dije

Për emigrantët, si blihen vitet e pensionit në Shqipëri

Shqiptarët që jetojnë jashtë vendit dhe duan përfitojnë pension pleqërie nga skema e ISSH-së kanë 20 ditë afat për të përfituar pagesë ‘favorizuese”.

INSTAT konfirmon zyrtarisht. Pagat në shtet ranë për herë të parë në 25 vjet

May 22, 2017
EkonomiLajmeVendi

Instituti i Statistikave deklaroi se pagat reale në shtet ranë për herë të parë në 25 vjet gjatë vitit të kaluar, si pasojë

Ndryshon data e provimeve me zgjedhje për maturantët

May 22, 2017
LajmeVendi

Ndryshimi i datës së zgjedhjeve nga 18 qershor, në 25 qershor ka bërë që edhe data e provimeve me zgjedhje të maturës

KANDIDATI i PS, HYSENI NË METOQ: PRIORITETI YNË SHTIMI I VENDEVE TË PUNËS

May 22, 2017
LajmeSaranda

Partia Socialiste ka zhvilluar në Metoq takimin elektoral të prezantimit të kandidatëve për deputetë për rrethin e Sarandës. Alket Hyseni, Lindita Kondi,

Sarandë: Policia arreston 3 persona për vepra të ndryshme penale

Sarandë

Policia ka arrestuar në flagrancë 3 shtetas, për veprat penale të mëposhtëme:

1- Alfons Vokri, 30 vjeç, banues në Sarandë. Policia ka

Gjendet një arsenal municionesh në kufirin Shqipëri-Greqi

May 20, 2017
BotaLajme

Policia greke tha se zbuloi dy thasë të mbushur me fishekë, në afërsi të kufirit midis Greqisë dhe Shqipërisë. Sipas burimeve zyrtare greke

Saranda

Mësoni çfarë ndodh në Sarandë

Sarandë: Policia arreston 40-vjeçarin në flagrancë, po vidhte një banesë

Sarandë

Policia ka arrestuar në flagrancë, shtetasin:

– Kastriot Hyseni, 40 vjeç, banues në Sarandë.

Policia ka bërë arrestimin e tij në lagjen

Turi Ndërkombëtar i Çiklizmit nesër ndalet në Sarandë

May 22, 2017
LajmeSarandaSport

Policia

Njoftim : Më datë 23.05.2017, në vijim të Turit Ndërkombëtar të Çiklizmit, organizuar nga Fedetata Shqiptare e Çiklizmit, ju bëjmë me dije

KANDIDATI i PS, HYSENI NË METOQ: PRIORITETI YNË SHTIMI I VENDEVE TË PUNËS

May 22, 2017
LajmeSaranda

Partia Socialiste ka zhvilluar në Metoq takimin elektoral të prezantimit të kandidatëve për deputetë për rrethin e Sarandës. Alket Hyseni, Lindita Kondi,

Sarandë: Policia arreston 3 persona për vepra të ndryshme penale

Sarandë

Policia ka arrestuar në flagrancë 3 shtetas, për veprat penale të mëposhtëme:

1- Alfons Vokri, 30 vjeç, banues në Sarandë. Policia ka

Sarandë: Goditet një rast i ushtrimit të prostitucionit, arrestohen 4 persona

Sarandë

Goditet një rast i ushtrimit të prostitucionit në qytet.

Finalizohet operacioni i koduar “LADIES”, ku si rezultat kapen në flagrancë 4 persona.

Bashkia Sarandë: Njoftim për drejtuesit e automjeteve në prag të sezonit turistik

NJOFTIM PER DREJTUESIT E AUTOMJETEVE

Qyteti i Sarandes eshte duke u pergatitur teresisht nje sezon te ri, te sukseshem veror dhe per te

1 QERSHORI, DITA KUR SARANDA ÇEL SEZONIN “VERE 2017”

Dita e parë e muajit qershor dhe dita më simbolike për gëzimin e fëmijëve, do të shënojë edhe çeljen zyrtare të sezonit “Verë

Sarandë: Ndërron jetë gjatë natës 53-vjeçari, punonte roje objekti në vrion

Sarandë

Më datë 19.05.2017, rreth orës 06:00, në qendrën e kontrollit të automjeteve të fshatit Vrion, Bashkia Finiq, është konstatuar i pajetë shtetasi

Sport

Gjithçka mbi sportin e Rajonit

Turi Ndërkombëtar i Çiklizmit nesër ndalet në Sarandë

May 22, 2017
LajmeSarandaSport

Policia

Njoftim : Më datë 23.05.2017, në vijim të Turit Ndërkombëtar të Çiklizmit, organizuar nga Fedetata Shqiptare e Çiklizmit, ju bëjmë me dije

VJEN DOKUMENTARI “KUR LUANTE BUTRINTI”, DO TE SHFAQET ME 27 MAJ

May 18, 2017
LajmeSport

ME 27 MAJ, ORA 11.00, BEHET PROMOVIMI I DOKUMENTARIT “KUR LUANTE “BUTRINTI”, KUSHTUAR SPORTIT TË VOLEJBOLLIT T NË SARANDË, SI PERSONALITET I KËTIJ

Futboll: Butrinti dhe Oriku ndalen në barazim 0-0

May 7, 2017
LajmeSport

Butrinti dhe Oriku janë përballur në një takim ku të dyja ekipet nuk kishin objektiva. Kjo u ndje edhe gjatë

Butrinti fiton me përmbysje ndaj Skraparit 3-1

April 9, 2017
LajmeSarandaSport

Ekipi I Butrintit fiton me përmbysje ndaj Skraparit. Sarandiotët rrezikojnë  të  parët që  në  minutën e 7-të  kur Bazaj nga