Ksamil: Policia shpëton pedalonin me 4 persona

August 18, 2017
AktualitetLajmeSaranda

Katër shtetas shqiptarë janë shpëtuar nga Policia Kufitare në Ksamil pasi mbetën të bllokuar në ujë se mjeti lundrues, tip pedalon nuk po

Sarandë: Futet të lahet në det, e moshuara humb ndjenjat dhe ndërron jetë

August 18, 2017
AktualitetLajmeSaranda

Mëngjesin e sotëm një 74-vjeçare ka humbur ndjenjat dhe ka ndërruar jetë fill pasi ka rënë në kontakt me ujin e detit.

Ngjarja

Nisin hetimet – Dy të plagosur me thikë në Sarandë, njëri dërgohet urgjent në Janinë

August 18, 2017
AktualitetLajmeSaranda

Dy persona të plagosur me thikë, njëri prej tyre në gjëndje të rëndë janë paraqitur në spitalin e Sarandës një orë pas mesnatës

Humb jetën një tjetër turist i huaj në Ksamil

August 6, 2017
AktualitetLajmeSaranda

Një 66-vjeçar nga Polonia ka humbur jetën teksa ishte me pushime në bregdetin e Ksamilit. Nga informacionet e para të policisë bëhet e

Shkojnë në Ksamil, pushimet e familjes fierake kthehen në tragjedi

Ditët që duhet të ishin relaksuese për një familje fierake në Jug të vendit, janë kthyer në një tragjedi.

Familja nga Patosi i

Konflikt mes të rinjve – Një i vdekur dhe 2 plagosen në Borsh, arrestohen autorët

July 26, 2017
AktualitetHimaraLajme

Arrestohen tre autorët e dyshuar të vrasjes së ndodhur në Borsh të Himarës. Premtim Bega, 31 vjeçari banues i këtij fshati turistik humbi

Borsh, aksidentohet nga makina i mituri 7- vjeçar

July 25, 2017
AktualitetHimaraLajme

Nje i mitur eshte aksidentuar nga nje automjet ne fshatin Borsh diten e diele.

Blute e Vlores bejne me dije se jane referuar

Sarandë – Policia kufitare ndihmon 12 persona në plazhin e krorëzës

Sarandë

Më datë 25.07.2017 rreth orës 13.00, salla operative e Kufirit Sarandë njoftohet nga shtetasi B.K., i cili sqaron se ndodhet në Krorëz

Saranda

Mësoni çfarë ndodh në Sarandë

Ksamil: Policia shpëton pedalonin me 4 persona

August 18, 2017
AktualitetLajmeSaranda

Katër shtetas shqiptarë janë shpëtuar nga Policia Kufitare në Ksamil pasi mbetën të bllokuar në ujë se mjeti lundrues, tip pedalon nuk po

Sarandë: Futet të lahet në det, e moshuara humb ndjenjat dhe ndërron jetë

August 18, 2017
AktualitetLajmeSaranda

Mëngjesin e sotëm një 74-vjeçare ka humbur ndjenjat dhe ka ndërruar jetë fill pasi ka rënë në kontakt me ujin e detit.

Ngjarja

Nisin hetimet – Dy të plagosur me thikë në Sarandë, njëri dërgohet urgjent në Janinë

August 18, 2017
AktualitetLajmeSaranda

Dy persona të plagosur me thikë, njëri prej tyre në gjëndje të rëndë janë paraqitur në spitalin e Sarandës një orë pas mesnatës

Humb jetën një tjetër turist i huaj në Ksamil

August 6, 2017
AktualitetLajmeSaranda

Një 66-vjeçar nga Polonia ka humbur jetën teksa ishte me pushime në bregdetin e Ksamilit. Nga informacionet e para të policisë bëhet e

Shkojnë në Ksamil, pushimet e familjes fierake kthehen në tragjedi

Ditët që duhet të ishin relaksuese për një familje fierake në Jug të vendit, janë kthyer në një tragjedi.

Familja nga Patosi i

Sarandë – Policia kufitare ndihmon 12 persona në plazhin e krorëzës

Sarandë

Më datë 25.07.2017 rreth orës 13.00, salla operative e Kufirit Sarandë njoftohet nga shtetasi B.K., i cili sqaron se ndodhet në Krorëz

Vdekja e turistes ruse në Ksamil, zbardhet dosja ndaj të arrestuarit

Prokuroria e Sarandës kërkon caktimin e masës së sigurisë “arrest me burg” me afat 45 ditë, me qellim pritjen e aktit te ekspertimit,

Sarandë – Adoleshentja ruse mbytet në Ksamil, dyshohet se u godit nga motor uji

Një turiste 17-vjeçara është mbytur në ishujt e Ksamilit në Sarandë mesditën e sotme. Policia ende nuk ka identifikuar vajzën, por sipas informacioneve

Sport

Gjithçka mbi sportin e Rajonit

Turi Ndërkombëtar i Çiklizmit nesër ndalet në Sarandë

May 22, 2017
LajmeSarandaSport

Policia

Njoftim : Më datë 23.05.2017, në vijim të Turit Ndërkombëtar të Çiklizmit, organizuar nga Fedetata Shqiptare e Çiklizmit, ju bëjmë me dije

VJEN DOKUMENTARI “KUR LUANTE BUTRINTI”, DO TE SHFAQET ME 27 MAJ

May 18, 2017
LajmeSport

ME 27 MAJ, ORA 11.00, BEHET PROMOVIMI I DOKUMENTARIT “KUR LUANTE “BUTRINTI”, KUSHTUAR SPORTIT TË VOLEJBOLLIT T NË SARANDË, SI PERSONALITET I KËTIJ

Futboll: Butrinti dhe Oriku ndalen në barazim 0-0

May 7, 2017
LajmeSport

Butrinti dhe Oriku janë përballur në një takim ku të dyja ekipet nuk kishin objektiva. Kjo u ndje edhe gjatë

Butrinti fiton me përmbysje ndaj Skraparit 3-1

April 9, 2017
LajmeSarandaSport

Ekipi I Butrintit fiton me përmbysje ndaj Skraparit. Sarandiotët rrezikojnë  të  parët që  në  minutën e 7-të  kur Bazaj nga