Futboll: Butrinti mund Përmetin 3-2

Ekipi I Butrintit merr një fitore të rëndësishme në shtëpi përballë Përmetit. Vendasit e nisin vrullshëm kun ë minutën e 4 shënon E. Kasaj. Përmeti përgjigjet me Karalliun në minutën e 12’ duke barazuar shifrat. Butrinti e mbyll Përmetin në gjysmëfushën e tij dhe krijon disa raste për shënim. Atë që se bën futbollistët e Butrintit e bëjnë vetë Përmetarët ku pas një mosmarrëveshje K. Hoxha bën autogol duke e mbyllur pjesën e parë në shifrat 2-1.

Pjesa e dytë nis me Butrintin që kërkon golin e tretë por Gorovelli në të 48-tën I vetëm përballë portierit Xhako nuk shënon kjo edhe për meritë të portierit. Në minutën e 80 Kolonja fiton penallt pasi pengohet në mënyrë të parregullt Brenda zonës. Kolonja nga pika e bardhë nuk dështon por I dërgon shifrat në 3-1. Në fund të Takimit K. Hoxha do të shkurtojë diferencat për Përmetin.

Facebook Comments