Pranga 2 shqiptarëve në Athinë, trafikantë të kokainës

Njësia antidrogë e Athinës ka arrestuar dy shtetas shqiptarë, që akuzohen për trafik droge.

Edhe pse mosha e të arrestuarve është e njëjtë, 38 vjeç, ata janë arrestuar në dy operacione të ndryshme.

Shtetasi i parë u arrestua pasi më parë ishte vënë nën mbikqyrje, i dyshuar si trafikant droge. Në mjetin e tij policia gjeti një sasi kokaine me peshë 2 kilogramë e 15 gramë.

Nga verifikimi rezultoi se 38 vjeçari ishte dënuar dy herë në mungesë për çështje droge dhe se ndaj tij ishin nxjerrë dy urdhera arresti.

Një tjetër shtetas shqiptar u arrestua afër qendrës së Athinës dhe akuzohet për trafik droge dhe armëmbajtje pa leje.

Në banesën e tij policia gjeti dhe sekuestroi 1,3 kg kokainë, një armë zjarri të tipit pistoletë dhe 38 fishekë, si dhe dy peshore precizioni.

Facebook Comments