Aktualitet

Sarandë: Policia i gjen 550 gr lëndë narkotike, arrestohet 20-vjeçari

Sarandë: Policia i gjen 550 gr lëndë narkotike, arrestohet 20-vjeçari »

27 May, 2017
AktualitetLajmeSaranda

Sarandë

Policia ka arrestuar në flagrancë një person për “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”!

Arrestohet shtetasi: · Klevis Oruçiu, 20 vjeç, banues

Greqi, kapet gjysmë ton drogë e importuar nga Shqipëria

Greqi, kapet gjysmë ton drogë e importuar nga Shqipëria »

26 May, 2017
BotaLajme

Policia e Kosturit asgjëson rreth gjysmë toni drogë të importuar nga Shqipëria

Në Greqi policia e Kosturit ka asgjësuar një sasi të madhe

Arrestohet 29-vjeçari nga Dërmishi, tentoi të marrë me forcë djalin e tij

Arrestohet 29-vjeçari nga Dërmishi, tentoi të marrë me forcë djalin e tij »

26 May, 2017
AktualitetFiniqiLajme

Sarandë

Policia ka arrestuar në flagrancë, shtetasin:

· Dhimitër Xhollo, 29 vjeç, banues në fshatin Dërmish, Sarandë.

Policia ka bërë kapjen dhe arrestimin

Greqia kërcënon të japë me koncesion detin shqiptar

Greqia kërcënon të japë me koncesion detin shqiptar »

26 May, 2017
BotaLajme

Greqia kërcënon se do të japë me koncension detin shqiptar për kërkim nafte. Sipas mediave greke qeveria helene ka dhënë me koncesion kuadratet

Parashikimi i motit, ja si do jetë koha nesër

Parashikimi i motit, ja si do jetë koha nesër »

25 May, 2017
LajmeVendi

Gjatë ditës së nesërme, parashikohet që reshjet të largohen pas mesditës në pjesën më të madhe të territorit.

Sipas “Meteoalb”: Vranesirat dhe shirat

12 plazhet me të pastër në Shqipëri dhe 5 zonat që duhet t’i evitoni

12 plazhet me të pastër në Shqipëri dhe 5 zonat që duhet t’i evitoni »

24 May, 2017
EkonomiLajmeVendi

Agjencia Europiane e Mjedisit ka publikuar të martën një raport ku analizon cilësinë e ujërave në kontinent. Raporti merr në shqyrtim edhe vendin