Kulturë

‘The Guardian’ artikull për plazhet më të mira në Europë: I dyti në listë plazhi i Drimadhes

‘The Guardian’ artikull për plazhet më të mira në Europë: I dyti në listë plazhi i Drimadhes »

19 May, 2017
KulturëLajme

Prestigjiozja ‘The Guardian’ publikon një artikull për plazhet më të mira në Europë dhe i dyti në listë është plazhi i Drimadhes në

1 QERSHORI, DITA KUR SARANDA ÇEL SEZONIN “VERE 2017”

1 QERSHORI, DITA KUR SARANDA ÇEL SEZONIN “VERE 2017” »

19 May, 2017
KulturëLajmeSaranda

Dita e parë e muajit qershor dhe dita më simbolike për gëzimin e fëmijëve, do të shënojë edhe çeljen zyrtare të sezonit “Verë

Presidenti Nishani vlerëson Himarën me dekoratën ‘Nderi i Kombit’

Presidenti Nishani vlerëson Himarën me dekoratën ‘Nderi i Kombit’ »

6 May, 2017
HimaraKulturëLajme

Presidenti Bujar Nishani zhvilloi sot një vizitë pune në Himarë, në qytetin buzë brigjeve të detit Jon. Pas urimit dhe mikpritjes së ngrohtë në

Zonat e mbrojtura – Të ndalohet gjuetia e koralit dhe e kastravecit të detit

Zonat e mbrojtura – Të ndalohet gjuetia e koralit dhe e kastravecit të detit »

19 Apr, 2017
KulturëLajmeVendi

Koralet dhe kastraveci I detit i janë shtuar listës së specieve që nuk lejohet në mënyrë kategorike të peshkohen.

Kreu i Agjencisë së Zonave

Delvinë: Hapet xhamia më unike në trojet shqiptare

Delvinë: Hapet xhamia më unike në trojet shqiptare »

8 Apr, 2017
DelvinaKulturëLajme

Një xhami unike hapi dyert këtë të enjte në segmentin Sarandë-Delvinë. Për momentin nuk ka ndonjë emër. Quhet thjesht xhamia e

Sarandë: Aksion për pastrimin e vijës bregdetare

Sarandë: Aksion për pastrimin e vijës bregdetare »

Agjensia kombëtare e turizmit në bashkëpunim me bashkinë Sarandë kanë ndërmarrë një aksion për pastrimin e vijës bregdetare të qytetit.