Kulturë

Mbërrin krocera e parë për 2017-ën me 1 mijë turistë në bord

Mbërrin krocera e parë për 2017-ën me 1 mijë turistë në bord »

Krocera e parë për vitin 2017 me rreth 1 mijë turistë në bord ka mbërritur sot në Sarandë.

Ashtu sikurse

Qendra Historike e Kaninës, do të implementohet projekti restaurues

Qendra Historike e Kaninës, do të implementohet projekti restaurues »

12 Feb, 2017
KulturëLajmeVendi

Në Kaninë të Vlorës ka nisur zbatimi i projektit restaurues të zonës historikë. E njohur si ballkoni mbi Vlorë, në Kaninë restaurimit do

Hiqet busti i Hillary Clinton në Sarandë, Bashkia: Do e rivendosim sërish

Hiqet busti i Hillary Clinton në Sarandë, Bashkia: Do e rivendosim sërish »

Busti i Hillary Clinton i cili është vendosur në muajin korrik të 2016 në qendër të sheshit të Sarandës,është hequr nga Bashkia e

Ndarja me shkrimtarin Dritero Agolli, flet Limos Dizdari

Ndarja me shkrimtarin Dritero Agolli, flet Limos Dizdari »

4 Feb, 2017
KulturëLajmeVendi

Ndarjen me shkrimtarin Dritero Agolli ish-ministri i Kulturës Limoz Dizdari ka zgjedhur ta bëjë përmes muzikës dhe vargjeve plot rimë të krijuara nga

Ceremonia – “Lider botëror për paqe”, Obama vlerëson Kryegjyshin e bektashinjve

Ceremonia – “Lider botëror për paqe”, Obama vlerëson Kryegjyshin e bektashinjve »

5 Jan, 2017
KulturëLajme

Kreu i Kryegjyshatës Botërore të Bektashinjve baba Edmond Brahimaj është vlerësuar nga Presidenti amerikan Barak Obama me një çmim si lider botëror që

Shfaqet në Kinoteatrin “Butrinti” Tabloja e fundvitit ” Babagjyshi në Sarandë”

Shfaqet në Kinoteatrin “Butrinti” Tabloja e fundvitit ” Babagjyshi në Sarandë” »

25 Dec, 2016
KulturëLajmeSaranda

Në sallën e teatrit të qytetit të Sarandës në prani të një numri të madh spektatoresh u shfaq spektakli i