Vendi

Ikën ditët e freskëta, moti i nxehtë afrikan po vjen…

Ikën ditët e freskëta, moti i nxehtë afrikan po vjen… »

18 Jul, 2017
LajmeVendi

Pas javëve të temperaturave përvëluese, fundjava që lamë pas i dha fund motit të nxehtë afrikan për shkak të rrymave ajrore të ardhura

Moti i kësaj jave, temperatura në rritje mbi 35°C

Moti i kësaj jave, temperatura në rritje mbi 35°C »

17 Jul, 2017
LajmeVendi

Java 17 – 23 korrik 2017, sipas Meteoalb paraqitet me mot kryesisht te kthjellet por vranesira kalimtare do kete ne zonat malore duke

I moshuari nga Saranda përplaset për vdekje në Gjirokastër

I moshuari nga Saranda përplaset për vdekje në Gjirokastër »

16 Jul, 2017
AktualitetLajmeVendi

Një i moshuar është aksidentuar për vdekje në Gjirokastër. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në  aksin rrugor Gjirokastër – Kakavie, në

Sezoni turistik/ Nuk keni drita? Ja numrat ku të kontaktoni

Sezoni turistik/ Nuk keni drita? Ja numrat ku të kontaktoni »

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton se: ka marrë të gjitha masat për të garantuar furnizimin normal për abonentët, dhe në kuadër

Lajmi i mirë nga parashikimi i motit

Lajmi i mirë nga parashikimi i motit »

2 Jul, 2017
LajmeVendi

Temperaturat më e lartë e shënuar ditët e fundit është regjistruar në Berat me 41.4 gradë celsius, ndërsa dje pa pësuar një rënie

Sarandë – Polici kapet duke futur heroinë nëpërmjet dritares së qelisë së burgut

Sarandë – Polici kapet duke futur heroinë nëpërmjet dritares së qelisë së burgut »

Një punonjës policie pranë burgut të Sarandës ka përfunduar në prangat e policisë, pasi ka tentuar të fusë heroinë në ambientet e burgut.