Vendi

Sarandë: Dule takim me strukturat, më 18 qershor nuk do të ketë zgjedhje

Sarandë: Dule takim me strukturat, më 18 qershor nuk do të ketë zgjedhje »

Dule ka vijuar në Sarandë takimet me strukturat e PBDNJ, ku pohoi se më 18 qershor nuk do të ketë zgjedhje.

Ai ngriti

Keni bërë plane për nesër? Njihuni me parashikimin e motit

Keni bërë plane për nesër? Njihuni me parashikimin e motit »

21 Apr, 2017
LajmeVendi

Nëse moti i ftohtë dhe me reshje iu ka mërzitur, nesër mund të shfrytëzoni natyrën.

Sipas meteorologëve, gjatë të shtunës do të rriten

Vendimi për maturantët : Ja kriteri që duhet të plotësoni për të aplikuar për shkollë të lartë

Vendimi për maturantët : Ja kriteri që duhet të plotësoni për të aplikuar për shkollë të lartë »

19 Apr, 2017
AktualitetLajmeVendi

Të gjithë maturant, për të konkurruar për ndjekjen e studimeve universitare, duket të kenë mesatare mbi 6. Këtë e përcakton vendimi i ri

Raporti i INSTAT: 152 aksidente gjatë marsit

Raporti i INSTAT: 152 aksidente gjatë marsit »

19 Apr, 2017
AktualitetLajmeVendi

152 aksidente kanë ndodhur vetëm gjatë muajit mars sipas Institutit të Statistikave, me 213 persoan të aksidentuar nga të cilët 16 kanë humbur

Zonat e mbrojtura – Të ndalohet gjuetia e koralit dhe e kastravecit të detit

Zonat e mbrojtura – Të ndalohet gjuetia e koralit dhe e kastravecit të detit »

19 Apr, 2017
KulturëLajmeVendi

Koralet dhe kastraveci I detit i janë shtuar listës së specieve që nuk lejohet në mënyrë kategorike të peshkohen.

Kreu i Agjencisë së Zonave

Shi, rrufe dhe dëborë. Ky është parashikimi i frikshëm i motit

Shi, rrufe dhe dëborë. Ky është parashikimi i frikshëm i motit »

19 Apr, 2017
LajmeVendi

Përgjatë 24 orëve të fundit, shumë qytete janë përballur me reshje shiu, në disa prej tyre me intensitet të lartë. Megjithatë situata duket se