Finiqi

Mësoni çfarë ndodh në Finiq

I riu nga Tirana i vë zjarrin Finiqit, kapet në flagrancë

I riu nga Tirana i vë zjarrin Finiqit, kapet në flagrancë »

22 Jul, 2017
AktualitetFiniqiLajme

Një i ri nga Tirana është vënë në pranga pasi dyshohet si autori i zjarrëvënies së një sipërfaqe të gjerë toke.

Në pranga

Finiq: Vodhi 6 lopë, arrestohet

Finiq: Vodhi 6 lopë, arrestohet »

4 Jul, 2017
AktualitetFiniqiLajme

Sarandë

Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasin:

– Dhimitër Karabinaj, 45 vjeç, banues në fshatin Kotë, Vlorë.

Më datë 03.07.2017, rreth orës 13:30,

Dhivër- Arrestohet 36-vjeçari, lëvizte me thikë me vete

Dhivër- Arrestohet 36-vjeçari, lëvizte me thikë me vete »

Sarandë

Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasin:

· Thanas Kondo, 36 vjeç, banues në fshatin Dhivër, Finiq.

Policia ka bërë arrestimin e tij

Arrestohet 29-vjeçari nga Dërmishi, tentoi të marrë me forcë djalin e tij

Arrestohet 29-vjeçari nga Dërmishi, tentoi të marrë me forcë djalin e tij »

26 May, 2017
AktualitetFiniqiLajme

Sarandë

Policia ka arrestuar në flagrancë, shtetasin:

· Dhimitër Xhollo, 29 vjeç, banues në fshatin Dërmish, Sarandë.

Policia ka bërë kapjen dhe arrestimin

Ja projektet për tre aeroportet në jug, në lojë hyn edhe Finiqi

Ja projektet për tre aeroportet në jug, në lojë hyn edhe Finiqi »

Pas Vlorës, është Gjirokastra e Finiqi vendndodhja e tretë ku Qeveria ka parashikuar të ndërtojë një aeroport në jug të vendit. Kjo parashikohet

Shkollat e minoritetit grek, Rama jep një lajm të mirë

Shkollat e minoritetit grek, Rama jep një lajm të mirë »

Në aktivitetin e zhvilluar në Sarandë për minoritetet, kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë për minoritetin grek që jeton në