Himara

Mësoni çfarë ndodh në Himarë

Përvetësuan me dokumente falso 54 ha tokë në Himarë, sekuestrohet

Përvetësuan me dokumente falso 54 ha tokë në Himarë, sekuestrohet »

15 Jun, 2017
AktualitetHimaraLajme

Prokuroria e Vlorës ka urdhëruar sekuestrimin e një sipërfaqe toke 54 hektarë, ndodhur në zonën bregdetare të gjirit të Gjipesë në Himarë, e

Fjalët e fundit të 79-vjeçarit në Borsh që u vra nga fqinji i shpërfillur nga familja!

Fjalët e fundit të 79-vjeçarit në Borsh që u vra nga fqinji i shpërfillur nga familja! »

3 Jun, 2017
AktualitetHimaraLajme

“Et’hem Brahimajn e qëllova për vdekje me çifte, sepse do të spërkaste rrushin dhe do të më helmonte dhitë”. Kështu ka deklaruar 53-vjeçari

“E vrava se do më helmonte dhitë” Zbardhet dëshmia e vrësësit në Borsh

“E vrava se do më helmonte dhitë” Zbardhet dëshmia e vrësësit në Borsh »

2 Jun, 2017
AktualitetHimaraLajme

Autori i vrasjes në Borsh, Sokrat Xhuveli tregoi në polici shkaqet e vrasjes së krushkut të tij. “E vrava se do spërkaste rrushin

Gjiknuri në Himarë, thirrje emigrantëve të kthehen për të votuar

Gjiknuri në Himarë, thirrje emigrantëve të kthehen për të votuar »

14 May, 2017
AktualitetHimaraLajme

Partia Socialiste kërkon një pjesëmarrje të lartë në zgjedhjet e 18 qershorit, për ti dhënë një qëndrueshmëri qeverisjes në katër vitet e ardhshme.

Plagoset turisti rus, përplaset nga dallgët në plazhin e Himarës

Plagoset turisti rus, përplaset nga dallgët në plazhin e Himarës »

12 May, 2017
AktualitetHimaraLajme

Një turist rus 18 vjeçar, i cili kishte hyrë për tu larë në plazhin e Himarës është plagosur pasi u përplas nga dallgët

Presidenti Nishani vlerëson Himarën me dekoratën ‘Nderi i Kombit’

Presidenti Nishani vlerëson Himarën me dekoratën ‘Nderi i Kombit’ »

6 May, 2017
HimaraKulturëLajme

Presidenti Bujar Nishani zhvilloi sot një vizitë pune në Himarë, në qytetin buzë brigjeve të detit Jon. Pas urimit dhe mikpritjes së ngrohtë në