Lajme

Rajoni, Vendi, Bota …

Vlorë – Sekuestrohen 200 kg marijuanë, armë dhe fishekë

Vlorë – Sekuestrohen 200 kg marijuanë, armë dhe fishekë »

30 Sep, 2016
AktualitetLajme

Policia e Vlorës ka sekuestruar 200 kilogram Marijuanë, 2 armë zjarri automatik dhe 300 fishekë, ndërsa në pranga janë vënë dy autorët e

Qyteti antik i Butrintit

Qyteti antik i Butrintit »

30 Sep, 2016
ArkeologjikeSaranda

Butrinti, ose me emrin e lashtë Buthrotum, shtrihet në jugperëndim të Shqipërisë, 20 km në jug të portit modern të Sarandës. Pozicioni i

Kalaja e Lëkurësit

Kalaja e Lëkurësit »

30 Sep, 2016
ArkeologjikeSaranda

Kalaja e Lëkurësit ndodhet midis rrënojave të fshatit Lëkurës të braktisur në vitin 1878, mbi majën e një kodre të lartë që ngrihet