Saranda

Mësoni çfarë ndodh në Sarandë

Sarandë, zjarr në një kullotë në terren të vështirë malor

Sarandë, zjarr në një kullotë në terren të vështirë malor »

11 Jul, 2017
AktualitetLajmeSaranda

Një zjarr ka rënë në Sarandë në vendin e quajtur Maja e Miles. Zjarri është i përmasave të mëdha dhe ndodhet në një

Forcat detare shqiptare shpëtojnë anijen turke, kishte mbetur në mes të detit

Forcat detare shqiptare shpëtojnë anijen turke, kishte mbetur në mes të detit »

Forcat detare shqiptare i kanë ardhur në ndihmë një varke me flamur turk në gjirin e Sarandës.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e vonë

Sarandë – Polici kapet duke futur heroinë nëpërmjet dritares së qelisë së burgut

Sarandë – Polici kapet duke futur heroinë nëpërmjet dritares së qelisë së burgut »

Një punonjës policie pranë burgut të Sarandës ka përfunduar në prangat e policisë, pasi ka tentuar të fusë heroinë në ambientet e burgut.

Jugu me katamaran në itinerarin Vlorë-Himarë-Sarandë-Korfuz

Jugu me katamaran në itinerarin Vlorë-Himarë-Sarandë-Korfuz »

Sezoni turistik ka sjellë një itinerar të ri për pushuesit vendas dhe te huaj. Tashme Jugu do te mund te preket për një

I nxehti afrikan rrezikon zhdukjen e midhjes në Butrint

I nxehti afrikan rrezikon zhdukjen e midhjes në Butrint »

29 Jun, 2017
AktualitetLajmeSaranda

Temperaturat e larta janë bërë shkak për ngordhjen e rreth 270 ton midhje në liqenin e Butrintit.

Sipas specialistëve, temperaturat në liqenin e

Sarandë: I vodhën celularin 40-vjeçarit, arrestohen 2 persona

Sarandë: I vodhën celularin 40-vjeçarit, arrestohen 2 persona »

29 Jun, 2017
AktualitetLajmeSaranda

Sarandë

Policia ka arrestuar në flagrancë 2 shtetasit e mëposhtëm për vjedhje në bashkëpunim:

1- Leonard Poçi, 30 vjeç, banues në Ksamil, 2-